Costa Rica Sonora Honey
search
  • Costa Rica Sonora Honey

Costa Rica Sonora Honey

220,00 Kč
S DPH

Arabika odrůdy Red Catuai zpracovaná medovou (Honey) metodou. Aroma i celkový charakter kávy jsou ovocné, v chuti převládají pomeranče v hořké čokoládě a červená jablka.

Balení: 250g
Mletí: Ne
Počet
Skladem

Hacienda Sonora je rodinná farma ležící v centrální části Kostariky na úpatí světoznámé sopky Poas. Tato oblast se nachází přibližně 50 km od hlavního města San José. Farma se rozprostírá na rozloze cca 100 hektarů sopečné půdy, z nichž zhruba polovina slouží k pěstování kávy, zbytek je tvořen lesní vegetací a pozemky pro pěstování cukrové třtiny. Průměrná nadmořská výška kávovníkových porostů je 1250 metrů.

Majitelem Sonory je Alberto Guardia, který farmu provozuje společně se svým synem Diegem. Alberto a Diego se specializují na produkci výběrové kávy, a to především na medové (Honey) a suché (Natural) zpracování zrna ve formě mikrolotů různých odrůd.

Naše káva je mikrolot odrůdy Red Catuai zpracovaný medovou (Honey) metodou. Aroma i celkový charakter kávy jsou ovocné, v chuti převládají pomeranče v hořké čokoládě a červená jablka.

Filtr? Určitě ano. Espresso? Ano, pokud máte rádi moderní, ovocné espresso s vyváženým poměrem sladkosti a acidity.

Parametry

Označení
Costa Rica Hacienda Sonora Red Catuai Honey
Původ
Kostarika, Carrillos Altos de Poas, Alajuela, Hacienda Sonora, Alberto Guardia
Nadmořská výška
1200-1300 m
Odrůda
Red Catuai
Klasifikace zrna
Mikrolot
Zpracování
Medové/Honey
Pražení
Lehké
Použití
Filtr i espresso
Profil
Moderní/Ovocný